Aktuální upozornění na rizika

Spojené království - stávka na Heathrow / UK - Heathrow strike

Od úterý 7. května až do pondělí 13. května budou členové odborového svazu Unite ze služeb pro cestující, provozu vozíků, ostrahy areálu, hasičů a provozu na letištní ploše stávkovat v souvislosti s tím, že podle Unite bude letiště do 1. června v rámci "snižování nákladů" outsourcovat práci oddělení služeb pro cestující, provozu vozíků a ostrahy areálu. Heathrow tvrdí, že tyto změny mu ušetří přibližně 47 milionů eur.

"Toto snížení nákladů povede k podstatnému snížení počtu pracovníků, což vyvolává vážné obavy o bezpečnost vzhledem k tomu, že většina prováděných prací je z hlediska bezpečnosti kritická," uvedla organizace Unite ve svém prohlášení.

Hasiči a členové letištního provozu prý stávkují ze solidarity, protože se podle odborů obávají, že "mohou být další na řadě".

Unite varoval, že stávka "nevyhnutelně způsobí rozsáhlé narušení provozu na celém letišti, což povede ke zpožděním".

___________________________________________________________________________

Unite members from passenger services, trolley operations, campus security, firefighters and airside operations will walk out from Tuesday 7 May all the way through to Monday 13 May. The airport will outsource the work of passenger services, trolley operations and campus security by 1 June, in an apparent "cost-cutting exercise". Heathrow says the changes would save it around €47 million.

"This cost reduction will lead to a substantial reduction in the number of workers, which raises serious security concerns, given the safety critical nature of much of the work undertaken," Unite said in a statement.

Firefighters and airside operation members are said to be striking in solidarity because they fear they "may be next in line" to have their work outsourced, according to the union.

Unite has warned the strike action "will inevitably cause widespread disruption across the airport, leading to delays".

Další služby

Letenky Travel risk management Ubytování

Kontaktujte nás

+420 577 008 740 Facebook Google+

Služební cesty se stále více stávají důležitou složkou firemních procesů. Správný a manažerský pohled na ně zase strategickou výhodou. UNIGLOBE IC Travel je partnerem v této strategii a přispívá k posílení konkurenční výhody svých klientů.

IATA - Accredited partner

UNIGLOBE IC Travel, Víceúčelový dům Šestka, Hradební 1547, 68601 Uh. Hradiště