Aktuální upozornění na rizika

Covid-19 - SAE zpřísnění preventivních opatření

Vláda Spojených arabských emirátů, poté  co se od začátku června 2022 zvýšil 4 x celkový počet nových případů COVID 19 na 1319 případů/den, zpřísnila od 13.6.2022 preventivní opatření.

 

Od 13.6. 2022 byla zkrácena platnost  „zeleného  statutu“ v aplikaci Al Hosn (obdoba české aplikace „Tečka“),  kde jsou zaznamenávány všechny očkování proti Covidu19 a všechny PCR testy ze 30 na 14 dnů. Znamená to tedy, že všichni obyvatelé emirátu Abu Dhabí se musí podrobit PCR testu každých 14 dní, aby mohli vstupovat do všech veřejných prostor, obchodů, veřejných budov, nákupních, zábavních center…apod. Bez zeleného statutu v aplikaci Al Hosn, tzn.  očkování alespoň dvěmi dávkami vakcíny proti Covidu a PCR negativním testu ne starším než  14 dnů, se v podstatě nedá běžně  pobývat na území emirátu Abu Dhabí. Ve všech vnitřních prostorách (i autobusech, taxících) se musí stále nosit roušky. Přistižení bez roušky znamená pokutu 3000 AED tj. 18.000, Kč !!).

 

Povinné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách pod hrozbou zaplacení vysoké pokuty je i v emirátu Dubaj a ostatních emirátech.

 

Pro turisty přijíždějící do Abu Dhabí z Dubaje je důležitou informací, že bez zeleného statutu v Al Hosn, nebo bez potvrzení o negativním PCR testu ne starším než 14 dní !! NELZE navštívit žádnou historickou nebo kulturní památku ani obchodní, zábavní centra nebo restaurace.

 

Důrazné doporučení:

 

všichni, kdo hodlají navštívit emirát Abu Dhabí, 24 hodin před cestou z Dubaje absolvovali PCR test a mohli se tak prokazovat negativním testem. (cena PCR testu je 40 AED tj. 240 Kč) Cestovní kanceláře, u kterých si předplatíte výlet do Abu Dhabí ( 150 km od Dubaje) nezodpovídají za to, jestli máte zelený statut Al Hosn, nebo PCR negativní test. 

 

Nošení roušek (možno i plátěné či běžné chirurgické) ve všech vnitřních prostorách.

 

Pro cestovatele z ČR připomínáme, že je před odletem z ČR nutné předkládat buď :

 

Certifikát o úplném očkování (nejméně 2 dávky) s QR kódem

 

nebo : PCR negativní test ne starší než 48 hodin ( v angličtině, z oficiální laboratoře)

 

nebo: potvrzení od lékaře o prodělání nemoci COVID, že od vyléčení z Covidu19 neuběhla doba delší než 1 měsíc.

 

Po dobu letu je u emirátských leteckých společností povinností používat roušku.

 

Informace naleznete ZDE.

Další služby

Letenky Travel risk management Ubytování

Kontaktujte nás

+420 577 008 740 Facebook Google+

Služební cesty se stále více stávají důležitou složkou firemních procesů. Správný a manažerský pohled na ně zase strategickou výhodou. UNIGLOBE IC Travel je partnerem v této strategii a přispívá k posílení konkurenční výhody svých klientů.

IATA - Accredited partner

UNIGLOBE IC Travel, Víceúčelový dům Šestka, Hradební 1547, 68601 Uh. Hradiště