Aktuální upozornění na rizika

Upozornění: odbavení nejen do Řecka

Řecko již tradičně patří mezi oblíbené turistické letní destinace. I letos se jedná o vyhledávanou lokalitu.

Letos však některým cestujícím jejich cesta končí již na letišti. Stále častěji nejsou klienti odbaveni a vpuštěni na palubu letadla, pokud nemají v pořádku všechny potřebné dokumenty. Stává se tak zejména u Řecka z důvodu podmínek PLF formuláře.

 

 PLF Formulář ZDE!

 

Zkontrolujte si platnost cestovních dokladů (pas či občanský průkaz) (dle podmínek destinace)

Zkontrolujte si, že máte s sebou vytištěné potvrzení o testu, prodělání covidu či očkování, a to včetně požadovaných lhůt (dle podmínek destinace)

Zkontrolujte si, že máte správně vyplněné formuláře do dané destinace, v případě Řecka s povinným QR kodem (dle podmínek destinace)

 

Řádně vyplněný FORMULÁŘ - Passenger Locator Form (PLF) – CESTUJÍCÍ MUSÍ OBDRŽET QR KÓD PŘED NÁSTUPEM NA PALUBU LETADLA.

POVINNOST JE JEJ VYPLNIT NEJPOZDĚJI DEN PŘED ODLETEM DO 22:59 ČESKÉHO ČASU.

 

Každý cestující nad 18 let nezávisle na výchozí destinaci a státní příslušnosti musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem do 22.59 českého času,  vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form (PLF). Spolucestující děti do 18 let se vpisují do PLF formuláře jednoho z rodičů nebo rodina s dětmi vyplní jeden společný PLF formulář.

Bez tohoto QR není cestující puštěn na palubu letadla. Denně tak zůstává několik cestujících na letišti, a to bez možnosti odletět na svou vybranou dovolenou. Tento formulář nelze vyplnit na letišti a dostat patřičný QR kod.

 

 

  • ACK ČR, ale stejně tak další orgány (Letiště Praha, MZV) si uvědomují problematiku pozdního posílání QR kodu pro cestující, kteří jsou vystresování a nebo nemají ani k dispozici chytré zařízení. Jedná proto již několik dnů s řeckou stranou, bohužel prozatím bez výsledku.
  • Doporučujeme mít veškeré potvrzení a formuláře s sebou vytištěné v papírové podobě.

Další služby

Letenky Travel risk management Ubytování

Kontaktujte nás

+420 577 008 740 Facebook Google+

Služební cesty se stále více stávají důležitou složkou firemních procesů. Správný a manažerský pohled na ně zase strategickou výhodou. UNIGLOBE IC Travel je partnerem v této strategii a přispívá k posílení konkurenční výhody svých klientů.

IATA - Accredited partner

UNIGLOBE IC Travel, Víceúčelový dům Šestka, Hradební 1547, 68601 Uh. Hradiště