Aktuální upozornění na rizika

Covid-19 - Francie - nová pravidla cestování a uvolňování od 9. června

Nová pravidla cestování do Francie a uvolňování opatření od 9. června 2021

 

Vzhledem ke klesajícímu počtu případů francouzská vláda uvolňuje od středy 9. 6. 2021 vstupní požadavky pro všechny občany EU.
Kromě toho od 9. června dochází k dalšímu uvolňování zavedených opatření.

Zjednodušené požadavky pro cestu do Francie od 9. 6. 2021

Podle prohlášení státního tajemníka pro cestovní ruch Jeana-Baptiste Lemoyna již občané EU nepotřebují od této středy pro vstup do Francie test PCR.
Plně očkované osoby a osoby, které prodělaly nemoc Covid-19, potřebují pouze odpovídající doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. U lidí, kteří ještě nebyli očkováni, stačí pro vstup do Francie negativní antigenní test a nebo test PCR, ne starší 72 hodin.

Francie uznává pouze vakcíny schválené Evropskou lékovou agenturou (EMA): Pfizer, Moderna, AstraZeneca et Johnson & Johnson. Doklad o očkování vydaný ve francouzštině nebo angličtině se považuje za důkaz očkování. Za očkovanou se osoba považuje v případě, že má :  

  • 2 týdny po 2. dávce v případě dvoudávkových vakcín (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) 
  • 4 týdny po podání vakcíny  v případě jednodávkových vakcín (Johnson & Johnson) 
  • 2 týdny po injekci u osob, které již prodělaly nemoc Covid-19 (1 nutná dávka).

Další uvolňování opatření

Kromě nových vstupních pravidel začnou od 9. června 2021 platit i další uvolnění.
Po obchodech, muzeích, divadlech a kinech i po zahrádkách restaurací se nyní mohou znovu otevřít také vnitřní prostory barů, kaváren a restaurací (max. 6 osob u stolu, není potřeba test)
Zákaz vycházení se posouvá na 23:00 hod.
Od 30. června by dojít ke zrušení zbývajících opatření a zákazu vycházení, za dodržení příslušných bezpečnostních a hygienických opatření (provoz restaurací, památek apod). 

Doporučujeme se před odjezdem vždy informovat o nejnovějších cestovních a bezpečnostních předpisech, např. na našich stránkách France.fr >>

Podmínky pro návrat z Francie do ČR sledujte na stránkách českého MZV >> a pro návrat do SR na stránkách slovenského MZV >>.

Další služby

Letenky Travel risk management Ubytování

Kontaktujte nás

+420 577 008 740 Facebook Google+

Služební cesty se stále více stávají důležitou složkou firemních procesů. Správný a manažerský pohled na ně zase strategickou výhodou. UNIGLOBE IC Travel je partnerem v této strategii a přispívá k posílení konkurenční výhody svých klientů.

IATA - Accredited partner

UNIGLOBE IC Travel, Víceúčelový dům Šestka, Hradební 1547, 68601 Uh. Hradiště